Carl Malmsten matsalsgrupp
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
CARL MALMSTEN, "Herrgården", matgrupp, 5 dlr, bestående av: matbord med iläggsskiva, 4 stolar, Åfors Möbelfabrik, ursprungligen formgiven 1948, vitmålat, klädda sitsar, stämplade Åfors Möbelfrabik, stolarnas sitthöjd ca 46 cm, bordets höjd ca 75 cm, skivans diameter ca 115, iläggsskiva 55 cm
Slitage
699378
2019-11-08