Samling äldre böcker 12 vol

Samling äldre böcker 12 vol
Samling äldre böcker 12 vol
Samling äldre böcker 12 vol
Samling äldre böcker 12 vol
Samling äldre böcker 12 vol
Samling äldre böcker 12 vol

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SAMLING ÄLDRE BÖCKER. 12 vol. Äldre böcker, bl.a. 1600/1700-tal, skador, fläckar och defekter.
Bl.a. ERLANDI FIL.: De vita et miraculis Sancti Erici Suecicae regis. Primus edidit. Notisq. illustravit J. Schefferus... Holmiae (N. Wankivii) 1675, Cicero, Leipzig 1705, Vereilius, Hervarar Saga, 1671, Den svenska psalmboken, Celsius, Erik XIV historia, 1774, Figur-Bibel, 1739.
Olika bandtyper, mestadels samtida.

Ej genomgångna. Samtliga med skador och defekter.

699389

2019-11-07