Kämmer & Reinhardt flickdocka
Klubbat för:
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KÄMMER & REINHARDT BISKVI FLICKDOCKA, 1910-20-tal, märkt " Simon & Halbig, "K*R, 50", öppen mun med tänder, skulpterade ögonbryn, blå blundögon, hål för örhängen, blond mohairperuk, kulledad kropp i trä och massa, längd ca 51 cm
PROVENIENS: Stopalo
Ett finger saknas, ett lagat, lös strängning, kroppen med smärre slitage, peruken sliten
699411
2019-11-24