Kämmer & Reinhardt flickdocka

Kämmer & Reinhardt flickdocka
Kämmer & Reinhardt flickdocka
Kämmer & Reinhardt flickdocka
Kämmer & Reinhardt flickdocka
Kämmer & Reinhardt flickdocka
Kämmer & Reinhardt flickdocka
Kämmer & Reinhardt flickdocka
Kämmer & Reinhardt flickdocka
Kämmer & Reinhardt flickdocka
Kämmer & Reinhardt flickdocka
Kämmer & Reinhardt flickdocka
Kämmer & Reinhardt flickdocka

Klubbat för:

600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KÄMMER & REINHARDT BISKVI FLICKDOCKA, 1910-20-tal, märkt " Simon & Halbig, "K*R, 50", öppen mun med tänder, skulpterade ögonbryn, blå blundögon, hål för örhängen, blond mohairperuk, kulledad kropp i trä och massa, längd ca 51 cm
PROVENIENS: Stopalo

Ett finger saknas, ett lagat, lös strängning, kroppen med smärre slitage, peruken sliten

699411

2019-11-24