Goebel Hummelfiguriner

Goebel Hummelfiguriner
Goebel Hummelfiguriner
Goebel Hummelfiguriner
Goebel Hummelfiguriner
Goebel Hummelfiguriner
Goebel Hummelfiguriner
Goebel Hummelfiguriner
Goebel Hummelfiguriner
Goebel Hummelfiguriner
Goebel Hummelfiguriner
Goebel Hummelfiguriner
Goebel Hummelfiguriner
Goebel Hummelfiguriner
Goebel Hummelfiguriner

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

GOEBEL, 1930-/40 tal, "Hummel", figuriner, 3 st, Tyskland, polykromt flintgods, stämplar med olika åldrar undertill, höjd ca 8 resp. 11 cm

Pojken med gunghäst: ena örat på gunghäst avslagen, avslaget vid pojkens huvud, pojken med fågel: nagg på rocken, pojke med gås: krackelyr

699433

2019-11-09