Bestickservis silver Haga
Klubbat för:
6 800 SEK
Utropspris
7 000 SEK
BESTICKSERVIS, silver, "Haga", 69 delar, bestående av: 12 matskedar (21 cm), 12 bordsskedar (18,5), 12 bordsgafflar (18), 12 bordsknivar (21,5), 12 förrättsknivar (18), 2 smörknivar, serveringssked, 6 sillgafflar, stämplade Skandia Stockholm, årsmärkta omkring 1941, totalvikt exklusive knivar 1791 g
Bruksslitage
699500
2019-11-08