Väggpendyl
Klubbat för:
700 SEK
Utropspris
800 SEK
STJÄRNSUND, väggpendyl, 1900-talets andra hälft, rokokostil, förgylld och bronserad, dekor av blommor och akantusblad, stämpelmärkt Urfabriken Union Stjärnsund, pendel finns, bredd 32 cm, höjd 71 cm.
Slitage, ej funktionstesad., nyckel saknas.
699555
2019-11-22