Väggpendyl

Väggpendyl
Väggpendyl
Väggpendyl
Väggpendyl
Väggpendyl
Väggpendyl
Väggpendyl
Väggpendyl
Väggpendyl
Väggpendyl
Väggpendyl
Väggpendyl
Väggpendyl
Väggpendyl

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

800 SEK

STJÄRNSUND, väggpendyl, 1900-talets andra hälft, rokokostil, förgylld och bronserad, dekor av blommor och akantusblad, stämpelmärkt Urfabriken Union Stjärnsund, pendel finns, bredd 32 cm, höjd 71 cm.

Slitage, ej funktionstesad., nyckel saknas.

699555

2019-11-22