Poul M Volther Corona fåtölj
Klubbat för:
17 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
POUL M. VOLTHER, "Corona", fåtölj, 2000-tal, formgiven 1964, Erik Jørgensen, Danmark, stomme och fot i stål, stoppad sits och rygg klädd i svart skinn, sitthöjd ca 42 cm
Minimalt slitage, ett par minimala ytmärken på sits
699705
2019-11-12