Tillbaka till katalog

Temde bordslampa

Temde bordslampa
Temde bordslampa
Temde bordslampa
Temde bordslampa
Temde bordslampa
Temde bordslampa
Temde bordslampa
Temde bordslampa
Temde bordslampa
Temde bordslampa
Temde bordslampa
Temde bordslampa

Klubbat för:

4 000 SEK

Estimate

5 000 SEK

Description

BORDSLAMPA, 1950-tal, Temde, Österrike, fot i bonad börk trä, lamparm och beslag i mässing, skärm i mjuk plast, höjd ca 43 cm

Ingår i tema-auktion "Modern Belysning"

Condition

Bruksslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

Auktionsnummer:

699799

Date:

2019-11-11