Piedestal rokokostil
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PIEDESTAL, sekelskifte 18-/1900, rokokostil, stomme fanerad i flertalet träslag, huvudsakligen i mahogny, floral intarisadekor av päronträ och palisander, beslag och fotavslut i mässing, skiva i grön marmor, s.k verde, höjd ca 115 cm
Åldersrelaterat slitage
700051
2019-11-12