Mössbord Hälsingland allmoge

Mössbord Hälsingland allmoge
Mössbord Hälsingland allmoge
Mössbord Hälsingland allmoge
Mössbord Hälsingland allmoge
Mössbord Hälsingland allmoge
Mössbord Hälsingland allmoge
Mössbord Hälsingland allmoge
Mössbord Hälsingland allmoge

Klubbat för:

14 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

MÖSSBORD, Hälsingland, sannolikt Forsa, allmoge, 1800-tal, bemålat, delvis bemålat inuti, öppningsbart lock, sarg med skålformad skärning, höjd 85, 87x60 cm

lös list, bruksslitage

700066

2019-11-14