Emile Gallé vas

Emile Gallé vas
Emile Gallé vas
Emile Gallé vas
Emile Gallé vas
Emile Gallé vas
Emile Gallé vas
Emile Gallé vas
Emile Gallé vas
Emile Gallé vas
Emile Gallé vas

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

EMILE GALLÉ (1846-1904), vas, Nancy, Frankrike,1900-talets början, gultonat glas med överfång i mörkröttt, etsad dekor av blommor, signerad Gallé, höjd ca 12 cm

Bruksspår, nedslipad nagg vid mynningens utsida

700083

2019-11-22