Alf Wallander Rörstrand
Klubbat för:
500 SEK
Utropspris
1 000 SEK
ALF WALLANDER, 2 dlr, "Iris", porslin med dekor av liljor i underglasyrfärgerna blått, rosa och grönt, bestående av kopp med fat samt assiett , Rörstrand, tidigt 1900-tal
Bruksspår, koppen med tillverkningsdefekt/-spricka vid hänkeln samt mikronagg
700088
2019-11-22