Alf Wallander Rörstrand

Alf Wallander Rörstrand
Alf Wallander Rörstrand
Alf Wallander Rörstrand
Alf Wallander Rörstrand
Alf Wallander Rörstrand
Alf Wallander Rörstrand
Alf Wallander Rörstrand
Alf Wallander Rörstrand
Alf Wallander Rörstrand
Alf Wallander Rörstrand
Alf Wallander Rörstrand
Alf Wallander Rörstrand

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 000 SEK

ALF WALLANDER, 2 dlr, "Iris", porslin med dekor av liljor i underglasyrfärgerna blått, rosa och grönt, bestående av kopp med fat samt assiett , Rörstrand, tidigt 1900-tal

Bruksspår, koppen med tillverkningsdefekt/-spricka vid hänkeln samt mikronagg

700088

2019-11-22