Bordslampa MAE grön mässing

Bordslampa MAE grön mässing
Bordslampa MAE grön mässing
Bordslampa MAE grön mässing
Bordslampa MAE grön mässing
Bordslampa MAE grön mässing
Bordslampa MAE grön mässing
Bordslampa MAE grön mässing
Bordslampa MAE grön mässing
Bordslampa MAE grön mässing
Bordslampa MAE grön mässing
Bordslampa MAE grön mässing
Bordslampa MAE grön mässing
Bordslampa MAE grön mässing
Bordslampa MAE grön mässing

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BORDSLAMPA, 1900-talets första hälft, märkt MAE i botten, pulverlackerad aluminium i grön kulör, hals och övriga detaljer i mässing och semiopakt plast, två ljuspunkter, två stycken ljusknappar/snören, höjd ca 50, diameter på övre skärm ca 41 cm

Slitage, smärre färgbortfall på fot samt på skärm, smärre repor på skärm, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

700152

2019-11-12