Ordenskarta

Ordenskarta
Ordenskarta

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ORDENSKARTA, 1800-talets slut, utgiven av löjtnant Enerström, Kongliga Fortifikationen och löjtnant Lindblad, Kongliga Livregementet till fot, Generalstabens litografiska anstalt, litografiskt färgtryck över svenska, norska och andra utländska ordenskedjor och ordnar, bildmått ca 77x53 mc

Slitage, fläckar, smärre skador

700222

2019-11-17