Tillbaka till katalog

Bordslampa Tyskland

Bordslampa Tyskland
Bordslampa Tyskland
Bordslampa Tyskland
Bordslampa Tyskland
Bordslampa Tyskland
Bordslampa Tyskland
Bordslampa Tyskland
Bordslampa Tyskland
Bordslampa Tyskland
Bordslampa Tyskland

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

Beskrivning

BORDSLAMPA, 1950-tal, Tyskland, fot och arm i delvis lackerad mässing, skärm i lackerad metall, riktbar lamparm, höjd ca 34 cm

Ingår i tema-auktion "Modern Belysning"

Konditionsrapport

Bruksslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

Auktionsnummer:

700280

Datum:

2019-11-13