Tillbaka till katalog
Bordslampa Tyskland
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Beskrivning
BORDSLAMPA, 1950-tal, Tyskland, fot och arm i delvis lackerad mässing, skärm i lackerad metall, riktbar lamparm, höjd ca 34 cm
Ingår i tema-auktion "Modern Belysning"
Konditionsrapport
Bruksslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
Auktionsnummer:
700280
Datum:
2019-11-13