Ampel empristil
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
1 000 SEK
AMPEL, empirstil, omkring år 1900, patinerad metallkupa, ljusarmar och dekorelement i delvis förgylld mässingm diameter ca 40 cm, höjd ca 70 cm inkl kedjor och kopp
Slitage, en skev ljusmanschett
700327
2019-11-15