Ampel empristil

Ampel empristil
Ampel empristil
Ampel empristil
Ampel empristil
Ampel empristil
Ampel empristil
Ampel empristil
Ampel empristil

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 000 SEK

AMPEL, empirstil, omkring år 1900, patinerad metallkupa, ljusarmar och dekorelement i delvis förgylld mässingm diameter ca 40 cm, höjd ca 70 cm inkl kedjor och kopp

Slitage, en skev ljusmanschett

700327

2019-11-15