Servis Hertha Bengtsson
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HERTHA BENGTSSON, "Koka Blå", 21 dlr, matservis, Rörstrand, porslin, bestående av, 10 mattallrikar (diameter 24 cm), 5 förrättstallrikar (diam 21 cm), terrin med lock, karott med lock, 3 skålar, stekfat
Skador: Blandat äldre och nyare tillverkning, lättare slitage
700487
2019-11-11