Miniatyrer stengods

Miniatyrer stengods
Miniatyrer stengods
Miniatyrer stengods
Miniatyrer stengods
Miniatyrer stengods
Miniatyrer stengods
Miniatyrer stengods
Miniatyrer stengods
Miniatyrer stengods
Miniatyrer stengods

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 500 SEK

JOHN ANDERSSON samt SUNE G SVENSSON, (13) miniatyrer, glaserat stengods, bestående av 2 vaser, 2 skålar samt fågelfigurin av John Anderson för Andersson & Johansson, Höganäs, samt 8 vaser av Sune G Svensson, egen verkstad, Nyhamnsläge, samtliga signerade, höjder upp till 7,5 cm

Medföljer 1 John Andersson-vas med nagg

700499

2019-11-13