Gräddkanna Johan Petter Grönvall
Klubbat för:
1 500 SEK
Arviointi
1 500 SEK
Kuvaus
GRÄDDKANNA, silver, Johan Petter Grönvall (verksam 1807-1843), Stockholm 1838, senempire, uppsvängd hänkel, invändig förgyllning, höjd ca 14 cm, vikt 169 g
Kuntoraportti
Smärre slitage
700507
Päivämäärä:
2019-11-12