Gräddkanna Johan Petter Grönvall

Klubbat för:

1 500 SEK

Arviointi

1 500 SEK

Kuvaus

GRÄDDKANNA, silver, Johan Petter Grönvall (verksam 1807-1843), Stockholm 1838, senempire, uppsvängd hänkel, invändig förgyllning, höjd ca 14 cm, vikt 169 g

Kuntoraportti

Smärre slitage

700507

Päivämäärä:

2019-11-12