Gräddkanna silver Pehr Georg Fröberg

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

1 200 SEK

GRÄDDKANNA, silver, Pehr Georg Fröberg (1840-1862), Norrtälje 1842, senempire, uppsvängd hänkel, invändigt förgylld, höjd ca 10 cm, vikt 72 g

Smärre stötskador

700509

2019-11-12