Potpurriurna brännförgylld brons
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
POTPURRIURNA, omkring 1800, delvis brännförgylld brons, marmor, fyrkantig bas på fötter, runt postament krönt av urna med hänklar av vädurshuvuden, genombrutet lock krönt av knopp, höjd 33 cm
Slitage, ställvisa kompletteringar och bättringar
700615
2019-11-12