Potpurriurna brännförgylld brons

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

POTPURRIURNA, omkring 1800, delvis brännförgylld brons, marmor, fyrkantig bas på fötter, runt postament krönt av urna med hänklar av vädurshuvuden, genombrutet lock krönt av knopp, höjd 33 cm

Slitage, ställvisa kompletteringar och bättringar

700615

2019-11-12