Samling dosor
Klubbat för:
7 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
DOSOR Samling med 7 dosor, 1700-tidigt 1900-tal, olika material och form, bland annat snäcka med silverfattning (Peter Falk, Skara, 1775), dosor av papier maché, ben mm, diam 4-8,5 cm
slitage, sprickor
700672
2019-11-25