Samling dosor

Samling dosor
Samling dosor
Samling dosor
Samling dosor
Samling dosor
Samling dosor
Samling dosor
Samling dosor
Samling dosor
Samling dosor

Klubbat för:

7 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

DOSOR Samling med 7 dosor, 1700-tidigt 1900-tal, olika material och form, bland annat snäcka med silverfattning (Peter Falk, Skara, 1775), dosor av papier maché, ben mm, diam 4-8,5 cm

slitage, sprickor

700672

2019-11-25