Ferdinand Lugerth brons
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FERDINAND LUGERTH (Österrike verksam 1885-1915): soldat, skulptur, mörkpatinerad brons, signerad F Lugerth, gjutarmärkt "AR" (Aust-Reich, Wien), total höjd(inklusive stensockel) 29 cm.
Ytslitage.
700683
2019-11-16