Pipstånka 1700-tal

Pipstånka 1700-tal
Pipstånka 1700-tal
Pipstånka 1700-tal
Pipstånka 1700-tal
Pipstånka 1700-tal
Pipstånka 1700-tal
Pipstånka 1700-tal
Pipstånka 1700-tal

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 200 SEK

PIPSTÅNKA, daterad 1769 (nian spegelvänd), målad dekor i rött, blått och svart, laggband av vidjor, H ca 21 cm

Skador: Bruksslitage, lagningar, kompletterad bl a del av locket,

700842

2019-11-16