Skrin 17-1800-tal

Skrin 17-1800-tal
Skrin 17-1800-tal
Skrin 17-1800-tal
Skrin 17-1800-tal
Skrin 17-1800-tal
Skrin 17-1800-tal
Skrin 17-1800-tal
Skrin 17-1800-tal

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SKRIN, 4 st, samling bestående av, 1 skrin,barock, 1700-tal, invändigt lådor och fack, 1 skrin allmoge, skuren dekor med karvsnitt och romber, topp med skjutlock, 1 kistformat skrin med originalmålning, daterad 1859, 1 skrin i ek, största B ca 26 cm

Skador: Slitage, skador, saknade delar bl a lås, nycklar samt låda mm

700942

2019-11-16