Karta över södra Finland
Klubbat för:
420 EUR
Utropspris
400 EUR
KARTA, "Magni Ducatus Finlandiae Russiae partim, partim Sueciae subjeci" Tobias Conrad Lotter, handkolorerad kopparstick, 1700-talets andra hälft, plåtstorlek 49,5x58 cm.
Smärre slitage. Ej examinerad ur ram
700957
2019-12-04