Karta över södra Finland

Karta över södra Finland
Karta över södra Finland
Karta över södra Finland
Karta över södra Finland
Karta över södra Finland
Karta över södra Finland

Klubbat för:

420 EUR

Utropspris

400 EUR

KARTA, "Magni Ducatus Finlandiae Russiae partim, partim Sueciae subjeci" Tobias Conrad Lotter, handkolorerad kopparstick, 1700-talets andra hälft, plåtstorlek 49,5x58 cm.

Smärre slitage. Ej examinerad ur ram

700957

2019-12-04