Bägare och kanna i silver

Bägare och kanna i silver
Bägare och kanna i silver
Bägare och kanna i silver
Bägare och kanna i silver
Bägare och kanna i silver
Bägare och kanna i silver
Bägare och kanna i silver
Bägare och kanna i silver
Bägare och kanna i silver
Bägare och kanna i silver

Klubbat för:

750 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ENGELSKT SILVER Kanna samt bägare, kannan, London, England, 1800-talets mitt (otydliga stämplar, öjd ca 12,5 cm), bägare med två hänklar, Wildman Smith, London, 1800-tal (höjd ca 10 cm, gravyr), bruttovikt ca 185 gram

bägare med bristiningar vid hänklar

700993

2019-11-25