Bägare 1700-tal

Bägare 1700-tal
Bägare 1700-tal
Bägare 1700-tal
Bägare 1700-tal
Bägare 1700-tal
Bägare 1700-tal
Bägare 1700-tal
Bägare 1700-tal

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BÄGARE, Danmark/Norge 1700-talets andra hälft, silver, oidentifierad stämpel, graverat årtal 1763 samt ägarinitialer SAS BJD inom lagerkrans, höjd 5,5 cm, vikt 52 g

701001

2019-11-16