Bing & Gröndahl skulptur Hästhuvud
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
1 000 SEK
Karl Otto Johansen (1918-2010), hästhuvud i stengods, delvis glaserat, formgiven för Bing & Gröndahl, modellnr 7001, signerad K Otto, samt fabriksmärke, H ca 41 cm
Skador: Öra lagat, större nagg på sockel baktill
701275
2019-11-13