Bing & Gröndahl skulptur Hästhuvud

Klubbat för:

1 100 SEK

1 000 SEK

Karl Otto Johansen (1918-2010), hästhuvud i stengods, delvis glaserat, formgiven för Bing & Gröndahl, modellnr 7001, signerad K Otto, samt fabriksmärke, H ca 41 cm

Skador: Öra lagat, större nagg på sockel baktill

701275

2019-11-13