Jardinière silver

Jardinière silver
Jardinière silver
Jardinière silver
Jardinière silver
Jardinière silver
Jardinière silver
Jardinière silver
Jardinière silver
Jardinière silver
Jardinière silver
Jardinière silver
Jardinière silver
Jardinière silver
Jardinière silver
Jardinière silver
Jardinière silver

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

6 000 SEK

JARDINIÈRE / JARDINJÄR, silver, barockstil, fullmaktsstämplad K. Andersson, Stockholm, 1913, på livet rik dekor av blommor, blad och bär, veckad mynning samt fotring, mässingsinsats, längd ca 38 cm, höjd 13,5 cm, total vikt 2150 gram.

Gravyr, sedvanligt slitage.

701293

2019-11-23