Silverbestick

Silverbestick
Silverbestick
Silverbestick
Silverbestick
Silverbestick
Silverbestick

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

2 000 SEK

PARTI SILVER, 9 dlr, mestadels omkring mitten av 1800-talet, bestående av 1 soppslev med svarvat skaft, stämplad AHS, Anders Hjulström, Köping, 1823, 6 matskedar, mestadels modell franska liljan, 2 teskedar, total vikt exklusive soppslev ca 345 g

Åldersrelaterat slitage

701302

2019-11-14