Fat och skålfat etnn 1700-tal

Fat och skålfat etnn 1700-tal
Fat och skålfat etnn 1700-tal
Fat och skålfat etnn 1700-tal
Fat och skålfat etnn 1700-tal
Fat och skålfat etnn 1700-tal
Fat och skålfat etnn 1700-tal
Fat och skålfat etnn 1700-tal
Fat och skålfat etnn 1700-tal
Fat och skålfat etnn 1700-tal
Fat och skålfat etnn 1700-tal
Fat och skålfat etnn 1700-tal
Fat och skålfat etnn 1700-tal

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FAT, SKÅLFAT, tenn, fat med graverad dekor Johan Daniel Schmitt, Norrköping 1749, skålfat Jacob Sauer, Stockholm 1707, diameter 29,5 resp. 32 cm

Skador lagningar

701350

2019-11-14