Tobia Scarpa Soffa "Bastiano"

Tobia Scarpa Soffa
Tobia Scarpa Soffa
Tobia Scarpa Soffa
Tobia Scarpa Soffa
Tobia Scarpa Soffa
Tobia Scarpa Soffa
Tobia Scarpa Soffa
Tobia Scarpa Soffa
Tobia Scarpa Soffa
Tobia Scarpa Soffa

Klubbat för:

6 600 SEK

Utropspris

6 000 SEK

AFRA & TOBIA SCARPA, soffa, "Bastiano", Gavina, 1900-talets senare hälft, tresitsmodell, stomme av riopalisander, lösa dynor klädda i svart skinn, längd ca 210 cm, höjd 70 cm, sitthöjd ca 35 cm

CITES intyg för riopalisander medföljer

Säljes för Kronofogdens räkning

slitage, skada/lagning vid benfäste, spricka i ryggfäste

701362

2019-11-27