Tuschskålar
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TUSCHSKÅLAR, Kina, 1900-tal, 3 stycken ihopsatta med snöre samt djurtand, relief avbildande djur, soapstone, höjd ca 10,5 cm
Ingår i temaauktionen "Samlarhem"
Nagg, bruks och åldersrelaterat slitage
701394
2019-11-26