Tuschskålar
2019-11-26
701394
| Klubbat belopp | 350 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
TUSCHSKÅLAR, Kina, 1900-tal, 3 stycken ihopsatta med snöre samt djurtand, relief avbildande djur, soapstone, höjd ca 10,5 cm
Ingår i temaauktionen "Samlarhem"
Nagg, bruks och åldersrelaterat slitage