Tuschskålar

 Tuschskålar
 Tuschskålar
 Tuschskålar
 Tuschskålar
 Tuschskålar
 Tuschskålar
 Tuschskålar
 Tuschskålar
 Tuschskålar
 Tuschskålar

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TUSCHSKÅLAR, Kina, 1900-tal, 3 stycken ihopsatta med snöre samt djurtand, relief avbildande djur, soapstone, höjd ca 10,5 cm

Ingår i temaauktionen "Samlarhem"

Nagg, bruks och åldersrelaterat slitage

701394

2019-11-26