Lackarbeten Ryssland

Lackarbeten Ryssland
Lackarbeten Ryssland
Lackarbeten Ryssland
Lackarbeten Ryssland
Lackarbeten Ryssland
Lackarbeten Ryssland
Lackarbeten Ryssland
Lackarbeten Ryssland
Lackarbeten Ryssland
Lackarbeten Ryssland

Klubbat för:

300 SEK

Arviointi

1 500 SEK

Kuvaus

DOSOR OCH ASKAR, 5 st, mestadels 1900-talets andra hälft, lackarbeten, Ryssland, varierande storlekar och material, papiermaché, glas samt trä, samtliga med handmålad dekor, delvis signerade, största asken i glas diamater ca 14 cm

Kuntoraportti

Den mindre asken med litet nagg,, rund dosa med nagg,

701403

Päivämäärä:

2019-11-14