Lackarbeten Ryssland
Klubbat för:
300 SEK
Arviointi
1 500 SEK
Kuvaus
DOSOR OCH ASKAR, 5 st, mestadels 1900-talets andra hälft, lackarbeten, Ryssland, varierande storlekar och material, papiermaché, glas samt trä, samtliga med handmålad dekor, delvis signerade, största asken i glas diamater ca 14 cm
Kuntoraportti
Den mindre asken med litet nagg,, rund dosa med nagg,
701403
Päivämäärä:
2019-11-14