Silver
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PARTI SILVER, ca 46 dlr, 1900-talets första hälft , bestående av ca 34 dlr smycken, bl.a. brosher, armband, halsband och örhängen, samtliga i filigran, mestadels i silver, 10 st sameskedar, 1 servettring, samt en gaffel, mestadels C.O.PERSSON, Haparanda, omkring mitten av 1900-talet
Bruksslitage, vissa med gravyrer
701497
2019-11-19