Silver

Silver
Silver
Silver
Silver
Silver
Silver
Silver
Silver
Silver
Silver
Silver
Silver
Silver
Silver
Silver
Silver

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

PARTI SILVER, ca 46 dlr, 1900-talets första hälft , bestående av ca 34 dlr smycken, bl.a. brosher, armband, halsband och örhängen, samtliga i filigran, mestadels i silver, 10 st sameskedar, 1 servettring, samt en gaffel, mestadels C.O.PERSSON, Haparanda, omkring mitten av 1900-talet

Bruksslitage, vissa med gravyrer

701497

2019-11-19