Stolar 4 st
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, 4 st, 1900-talets första hälft, sannolikt Tyskland, stomme i ek, läderbeklädd sitts och rygg med relieffdekor i form av fläkt örn och akantus, sannolikt tyskland, sitthöjd ca 46, rygghöljd ca 111 cm
Bruksslitage, mindre stötmärken kring stommar förekommer
701537
2019-11-14