Matsalsgrupp nyrenässans

Matsalsgrupp nyrenässans
Matsalsgrupp nyrenässans
Matsalsgrupp nyrenässans
Matsalsgrupp nyrenässans
Matsalsgrupp nyrenässans
Matsalsgrupp nyrenässans
Matsalsgrupp nyrenässans
Matsalsgrupp nyrenässans
Matsalsgrupp nyrenässans
Matsalsgrupp nyrenässans
Matsalsgrupp nyrenässans
Matsalsgrupp nyrenässans
Matsalsgrupp nyrenässans
Matsalsgrupp nyrenässans

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

MATGRUPP, 11 dlr, sekelskiftet 1900, nyrenässans, ek, skuren dekor, stolar klädda i brunt skinn, bestående av 10 stolar, matbord i barockstil, sitthöjd ca 46, bordets mått H ca 75, 137x110, 1 utdragsskiva om 51 cm

Skador: Ny skiva i gedigen ek, ny iläggsskiva fanerad i ek, stolar med nyare klädsel, klädsel ojämnt blekt, en ryggstolpe med spricka

701570

2019-11-16