Okänd konstnär oljemålning

Okänd konstnär oljemålning
Okänd konstnär oljemålning
Okänd konstnär oljemålning
Okänd konstnär oljemålning

Klubbat för:

600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, stilleben med kinesisk vas, 41 x 32,5 cm.

Ska enligt uppgift vara målad av Ulwa Neergaard, barnbarn till Carl Larsson.

Uppfäst på pannå, fläckar, mindre krackelyr och färgbortfall.

701619

2019-11-13