Okänd konstnär oljemålning
Klubbat för:
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, stilleben med kinesisk vas, 41 x 32,5 cm.
Ska enligt uppgift vara målad av Ulwa Neergaard, barnbarn till Carl Larsson.
Uppfäst på pannå, fläckar, mindre krackelyr och färgbortfall.
701619
2019-11-13