Äldre symaskin
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
1 000 SEK
HANDSYMASKIN, "Princess of Whales" omkring 1800-talets andra hälft, märkt "Newton Wilson & Co, Patent 144, highholborn, London, 55937" gjutjärn, längd 30 cm
Åldersrelaterat slitage, fungerar vid inskrivningstillfället
701644
2019-11-15