Slagbord 1800-tal

Slagbord 1800-tal
Slagbord 1800-tal
Slagbord 1800-tal
Slagbord 1800-tal
Slagbord 1800-tal
Slagbord 1800-tal

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SLAGBORD, furu, 1800-talets slut, bemålat i ljusgrått, slag med enkla grindar, höjd ca 78, 91x38, slagskivorna 70, utfällt 178 cm

Slitage, maskstunget, benavsluten med bortfall, senare bemålat

701683

2019-11-14