Flintlåspistol ottomansk
Klubbat för:
10 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
FLINTLÅSPISTOL, ottomansk, 1800-tal, pipa med oktagonalt kammarstycke, stocken helt klädd i filigranarbete i låghaltigt silver med fyra infattade koraller, längd ca 49 cm
Lås med slitage
701752
2019-11-17