Flintlåspistol ottomansk

Flintlåspistol ottomansk
Flintlåspistol ottomansk
Flintlåspistol ottomansk
Flintlåspistol ottomansk
Flintlåspistol ottomansk
Flintlåspistol ottomansk
Flintlåspistol ottomansk
Flintlåspistol ottomansk
Flintlåspistol ottomansk
Flintlåspistol ottomansk

Klubbat för:

10 500 SEK

Utropspris

8 000 SEK

FLINTLÅSPISTOL, ottomansk, 1800-tal, pipa med oktagonalt kammarstycke, stocken helt klädd i filigranarbete i låghaltigt silver med fyra infattade koraller, längd ca 49 cm

Lås med slitage

701752

2019-11-17